OGŁOSZENIA PARAFIALNE 08.01.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 8.01.2023

 • Dzisiaj przy wyjściu z kościoła członkowie Szkolnego Koła Caritas zbierają ofiary do skarbonek na dożywianie dzieci w szkole i inne cele dobroczynne.
 • Dzisiejszym świętem Chrztu Pańskiego rozpoczynamy okres zwykły
  w roku kościelnym. Dominować będzie w strojach liturgicznych kolor zielony, będący znakiem nadziei chrześcijańskiej.
 • W najbliższą środę zapraszamy na spotkanie do kościoła Grupę Modlitwy
  O. Pio. Zapraszamy o godz. 16.00 na adorację Najśw. Sakramentu z prośbami
  i podziękowaniami za wstawiennictwem św. O. Pio. Później będzie Msza Św.
  w tych intencjach.
 • Przed Świętami Bożego Narodzenia ogłoszony został w naszej parafii konkurs na NAJŁADNIEJSZĄ DEKORACJĘ ŚWIĄTECZNĄ. Dziękujemy za liczny udział mieszkańców różnych rejonów parafii. Nam wszystkim zrobiło się radośniej, gdyż piękniej wyglądało nasze środowisko. Specjalna komisja wybrała najładniejsze posesje. I-sze miejsce zdobyła rodzina Pysznik z Foshuty. Na wyróżnienie zasłużyły też rodziny: Jereczek z Nowego Bukowca, Błaszczyk, Landowscy i Kondraccy ze Starego Bukowca, Orlikowscy z Bartoszegolasu, Kozikowscy z Foshuty, Kozak, Piankowscy i  Maliszewscy z Zamku Kiszewskiego, Kropidłowscy, Mańscy z Chwarzenka, Dąbrowscy z Bożegopola, Błeńscy, Brzezińscy, Narloch, Kuczkowcy,  Knuta i Przytarscy z Pałubina oraz ze Starej Kiszewy: Popowscy, Sulewscy, Choma, Hinc, Wrosz, Machnikowscy, Kolińscy, Alaburda, Leman, Wenta, Zalewscy, Bławat, Borkowicz.
 • Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma religijnego „Pielgrzym”.
 • Dziękujemy rodzinom, które gościły już kapłanów w swoich domach z kolędą
  i za składane przy tej okazji ofiary kolędowo- inwestycyjne na rzecz parafii. Plan kolęd na najbliższy tydzień:
 • 8 stycznia, niedziela, godz. 13.00 – Stara Kiszewa – ul. Partyzantów                        
 • 8 stycznia, niedziela, godz. 16.00 – Stara Kiszewa Wybud. – Kalk                                                                                                                                                               
 • 9 stycznia, poniedziałek, godz. 14.00 –  Chwarzenko Wybudowania  (w stronę Foshuty)         
 • 9 stycznia, poniedziałek, godz. 14.00 – Stara Kiszewa – ul. Szorca                                     
 • 10 stycznia, wtorek, godz. 14.00 – Bartoszylas  Wybud. i Ruda  
 • 10 stycznia, wtorek, godz. 14.00 – Stara Kiszewa – ul. Kościelna, Zamkowa                                                                                              
 • 11 stycznia, środa, godz. 14.00 –  Stara Kiszewa – ul. Kościerska Wybud.
  pod Kościerzynę                      
 • 11 stycznia, środa, godz. 14.00 – Stara Kiszewa – ul. Kościerska,
  (od skrzyżowania przy Urzędzie Gminy) lewa strona do nowego cmentarza,
  ul. Ogrodowa, ul. 6 Marca    
 • 12 stycznia, czwartek, godz. 14.00 – Stara Kiszewa – ul. Kościerska
  (od skrzyżowania przy Urzędzie Gminy, w stronę Kościerzyny, lewa strona,
  od starej poczty)
 • 12 stycznia, czwartek, godz. 14.00 – Stara Kiszewa – domki za stadionem (ulice Mickiewicza, Słowackiego, Kochanowskiego, Konopnickiej, Miłosza)                                                                                                                                                                                                             
 • 13 stycznia, piątek, godz. 14.00 – Stara Kiszewa – ul. Konarzyńska
  (od zakrętu, od nru 10 do ul. Tysiąclecia)                   
 • 13 stycznia, piątek, godz. 14.00 – Stara Kiszewa – ul. Polna, ul. Łąkowa                                                                                                                                                                                                                                                                           
 • 14 stycznia, sobota, godz. 11.00 – Stara Kiszewa – ul. Wyzwolenia – blok 13, blok 14, blok 17   
 • 14 stycznia, sobota, godz. 11.00 – Stara Kiszewa – ul. Wyzwolenia – blok
  za szkołą, blok za Ośrodkiem Zdrowia, domki za stadionem                                                                                                                                                                                                                                                         
 • 15 stycznia, niedziela, godz. 13.00 –  Stara Kiszewa – ul. Tysiąclecia                                                    
 • 15 stycznia, niedziela, godz. 16.00 –  Stara Kiszewa – domki za stadionem (ulice Jana Pawła, Norwida)                 
 • W sobotę zmarła śp. Ewa Wołoszyk ze Starej Kiszewy. Różańce w kaplicy przedpogrzebowej w niedzielę o godz. 16.00, w poniedziałek o godz. 17.30 oraz we wtorek o godz. 10.00. Dobry Jezu …