OGŁOSZENIA PARAFIALNE 17.07.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 2022.07.17

* Dzisiaj przeżywamy w naszej parafii odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Kazania głosi i Sumę odpustową odprawi ks. Marcin Kunda z Ośrodka Rekolekcyjnego w Bysławku. Dzisiaj też chętne osoby mogą dołączyć do Bractwa Szkaplerza Świętego – do wielu osób z naszej parafii, które Maryję obierają za swoją przewodniczkę i noszą szkaplerz święty. Po Mszach Św. chętni mogą podejść
do ołtarza Matki Bożej Szkaplerznej – tam m.in. będą mogli się wpisać
do pamiątkowej księgi i otrzymają szkaplerz w postaci medalika.

* W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać: w piątek – Święto św. Marii Magdaleny, w sobotę – Święto św. Brygidy Zakonnicy (patronki Europy).

* W przyszłą niedzielę, po wszystkich Mszach Św., odbędzie się poświęcenie samochodów i innych pojazdów. Będziemy modlić się za wstawiennictwem
św. Krzysztofa o błogosławieństwo dla wszystkich podróżujących, aby szczęśliwie
i bezpiecznie wędrowali. Naszymi ofiarami będziemy mogli wesprzeć misjonarzy pracujących  w różnych zakątkach świata, aby przez zakup pojazdów mogli docierać do ludzi zamieszkujących dalekie miejscowości.

* Osoby chętne do udziału w pieszej pielgrzymce, razem z ks. proboszczem,
ze Starogardu Gdańskiego do Częstochowy, w dniach od 31 lipca do 13 sierpnia, prosimy o szybkie zgłoszenie się. 

* Narzeczeni, którzy pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński w tym lub następnym roku powinni przedstawić dokument o ukończeniu tzw. Kursu Przedmałżeńskiego. W naszej parafii diecezjalne duszpasterstwo rodzin zorganizuje tzw. „Weekend dla narzeczonych” w dniach od 9 do 11 września. Wszyscy chętni
do udziału w spotkaniach, po których otrzymuje się zaświadczenia o ukończeniu takiego kursu, powinni zapisać się w lipcu przez internet na stronie www.dobry-poczatek.pl Prosimy o szybkie zapisywanie się, bo ilość miejsc jest ograniczona. Szczegóły na plakacie w gablotce w kruchcie kościoła.

* Dziękujemy bardzo strażakom z OSP i tym, którzy pomagali wczoraj na cmentarzu podczas akcji usuwania drzew z uszkodzonych pomników po kataklizmie.
W najbliższych dniach planowane jest usunięcie 2 drzew uszkodzonych w czasie wichury – powiatowa straż pożarna nie posiada wysięgnika, który sięgnąłby do drzew  znajdujących się w środku między nagrobkami – precyzowane jest wycięcie tych drzew przez firmy prywatne. Rodziny, które opiekują się uszkodzonymi pomnikami prosimy o zrobienie dokumentacji zdjęciowej uszkodzonych pomników i też zgłoszenie się do ks. proboszcza po nr polisy ubezpieczeniowej. Każda rodzina sama zgłasza szkodę w PZU.

* Serdecznie zapraszamy do wsparcia walczących dzielnie żołnierzy ukraińskich, którzy bronią swojej ojczyzny, a też innych narodów europejskich. Akcja odbywa się w porozumieniu z przedstawicielami Sił Zbrojnych Ukrainy. Prosimy o wsparcie
w postaci przygotowania indywidualnej paczki dla żołnierza, której zawartość miałaby wyglądać następująco : konserwa mięsna lub rybna, paluszki, batonik energetyczny, guma do żucia, herbatniki, landrynki lub drops, skarpetki męskie. Są to zestawy, które każdy walczący może wsunąć do podręcznego plecaka. Dary można przynosić
do specjalnej skrzyni z przodu kościoła. W niedzielę, 24 lipca, członkowie Szkolnego Koła Caritas będą zbierać ofiary do skarbonek przed kościołem na ten dobroczynny
i ważny cel.

* W przyszłą niedzielę, 24 lipca, od godz. 13.00, zapraszamy na kolejny PARAFIALNY SPŁYW KAJAKOWY. Wypłyniemy z Bartoszegolasu i popłyniemy naszą rzeką Wierzycą ok. 14 km do Górnych Malik. Zapraszamy wiele chętnych osób, by zgłaszały swój udział w biurze parafialnym lub u ks. proboszcza. Osoby niepełnoletnie mogą płynąć w kajaku tylko pod opieką dorosłej osoby. Spływ zakończymy ogniskiem z kiełbaskami obok posesji pp. Bączek. Koszt udziału
od 1 osoby to 50 zł.

* Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma „W Rodzinie”.