OGŁOSZENIA PARAFIALNE 10.07.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 2022.07.10

 • Dzisiaj członkowie Szkolnego Koła CARITAS zbierają przed kościołem ofiary do skarbonek na wsparcie dla biedniejszych dzieci, m.in. w zakupie różnych artykułów szkolnych.
 • W poniedziałek  będziemy przeżywać  w  liturgii  Święto – św. Benedykta, opata z Monte Cassino, twórcy pierwszego zakonu, patrona Europy.
 • W najbliższą środę zapraszamy na spotkanie do kościoła Grupę Modlitwy
  O. Pio. Zapraszamy o godz. 16.00 na adorację Najśw. Sakramentu
  z prośbami i podziękowaniami za wstawiennictwem św. O. Pio. Później będzie Msza Św. w tych intencjach.
 • W środę po Mszy wieczornej odmówiony zostanie różaniec fatimski.
  Na nabożeństwo przynieśmy świece.
 • Za tydzień przeżywać będziemy w naszej parafii odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Nie będzie Mszy o godz. 11.00. Sumę odpustową
  o godz. 12.00 odprawi ks. Marcin Kunda z Ośrodka Rekolekcyjnego
  w Bysławku. Prosimy o niesienie baldachimu, feretronów i chorągwi podczas procesji eucharystycznej po Sumie oraz sypanie kwiatków przez dziewczynki. W tym dniu chętne osoby będą mogły dołączyć do Bractwa Szkaplerza Świętego – do osób, które Maryję obierają za swoją przewodniczkę i noszą szkaplerz święty.
 • Wszyscy ubolewamy, że przez teren naszej parafii przeszedł kataklizm. Zniszczone zostały budynki, czy drzewa na terenach prywatnych
  i publicznych. Martwimy się, że też przewrócone drzewa uszkodziły nagrobki naszych bliskich zmarłych na cmentarzach. Zniszczone też zostały drzewa przy grocie Matki Bożej, czy w ogrodzie plebanii, gdzie odbywają się dożynki. Rodziny, których pomniki zostały zniszczone,
  w tym tygodniu mogą przybyć do biura parafialnego, aby od ks. proboszcza otrzymać numer polisy PZU – bo cmentarz jest tam ogólnie ubezpieczony oraz bliższe informacje. Każda jednak rodzina, będąc właścicielem pomnika i mając pomniki o różnej wartości – sama zgłasza szkodę w tej firmie. Rodzina pewnie powinna mieć w załącznikach dokumentację zdjęciową uszkodzeń, a też rachunki z kosztorysem pomnika. W sobotę,
  na godz. 8.00, zapraszamy przed kościół wszystkich chętnych do akcji sprzątania drzew. Zapraszamy strażaków z naszych jednostek, a też innych panów posiadających piły motorowe – a także chętne panie i młodzież (szczególnie przygotowującą się do bierzmowania) do przenoszenia na bok obcinanych gałęzi. Za paliwo do pił ks. proboszcz wszystkim zapłaci.
  Do soboty prosimy, aby nie ruszać tych przewróconych drzew –
  by nie uszkodzić jeszcze sąsiednich nagrobków, trzeba też mieć stosowne pozwolenia na porządkowanie wiatrołomów. Po usunięciu drzew dopiero wtedy należy zrobić zdjęcia z pełną skalą zniszczeń i wniosek złożyć
  do PZU.
 • Ze stojaka pod chórem można nabyć nowe numery czasopism religijnych „Pielgrzym” oraz „W Rodzinie”, a należności proszę złożyć do skarbonki św. Antoniego.
 • W piątek zmarła śp. Eryka Formela z Pałubina. Pogrzeb będzie w środę,
  o godz. 11.00. Różańce w świetlicy w Pałubinie w sobotę, niedzielę, poniedziałek i wtorek o 18.00 oraz w kaplicy przedpogrzebowej w środę
  o godz. 10.00. W piątek też zmarła śp. Walburga Kubacka ze Starej Kiszewy. Pogrzeb będzie w środę, o godz. 12.30. Różańce w kaplicy przedpogrzebowej w niedzielę o 16.00, w poniedziałek i wtorek o 17.30 oraz w środę o 11.30. Dobry Jezu …