OGŁOSZENIA PARAFIALNE 26.06.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2022.06.26

 • Kolekta ekonomiczna w przyszłą niedzielę, a też w następne w czasie wakacji, będzie przeznaczona na naprawę dachu. Ekipa remontowa kończy naprawiać dach na wysokim kościele i zaczyna działać na niższym dachu nad zakrystią. Do tej pory, za materiały i robociznę, parafia zapłaciła 207 tys. zł. Do października powinniśmy jeszcze zapłacić ok. 60 tys. Polecamy to ważne i historyczne zadanie ofiarności wszystkich.
 • W poniedziałek zapraszamy do kościoła na Apel Jasnogórski o godz. 21.00.
 • W środę przypada uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła – przyjdźmy liczniej do kościoła na Msze o godz. 7.00, 10.00 lub 17.00 oraz na filię o 18.30 i zachowajmy świąteczny charakter tego dnia w naszych domach. Kolekta z tego dnia, tzw. „świętopietrze”, będzie przeznaczona
  na wsparcie dla Stolicy Apostolskiej w Watykanie.
 • Ks. Marek odwiedzi chorych, do których przyjeżdża co miesiąc, w piątek
  8 lipca. W I piątek miesiąca będzie okazja do dodatkowej spowiedzi, przed wystawionym Najśw. Sakramentem, od godz. 16.00. Szczególnie zapraszamy dzieci, które w tym roku przyjęły I Komunię Św. Będzie to też zarazem spowiedź przedodpustowa.
 • W miesiącu lipcu papież prosi nas o modlitwę w intencji: „osób starszych, które są korzeniami i pamięcią narodu, aby ich doświadczenie i mądrość pomagały najmłodszym patrzeć w przyszłość z nadzieją
  i odpowiedzialnością”.
 • W przyszłą niedzielę, po Mszy o godz. 9.30,  będzie modlitwa różańcowa Róż Żywego Różańca istniejących przy naszej parafii.
 • W okresie wakacyjnym – podobnie jak w poprzednich latach – nie będzie
  w kościele Mszy w niedziele o godz. 15.00, natomiast Msza z liturgią niedzielną będzie też w kościele parafialnym w soboty, o godz. 17.00 oraz
  na filii w Starym Bukowcu, o godz. 18.30.
 • Dziękujemy za piękne dekoracje kwiatowe, które w czerwcu przy ołtarzach przygotowywali mieszkańcy Foshuty. W lipcu  poprosimy o przygotowanie takich dekoracji na kolejne niedziele mieszkańców Starej Kiszewy – z ulic Szorca, Wyzwolenia, Osiedla za stadionem i Wybudowań (Kalk). Można też wykorzystać piękne kwiaty z ogrodów, a też porozumieć się z młodymi parami biorącymi ślub w różne soboty.
 • W najbliższą sobotę, od godz. 15.00, na stadionie odbędzie się Festiwal Kiszewskie Smaki. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji artystyczno – kulinarnych dla dzieci oraz starszych i serdecznie zapraszają.
 • Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym”. Należność proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.