OGŁOSZENIA PARAFIALNE 12.06.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XI NIEDZIELA ZWYKŁA – TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ –  12.06.2022

 • Dzisiaj przed kościołem, członkowie Szkolnego Koła Caritas, zbierają ofiary
  do skarbonek na wsparcie dla biedniejszych dzieci i na inne cele charytatywne.
 • W poniedziałek, w 13. dzień miesiąca, zapraszamy do kościoła na godz. 17.00.
  Po Mszy Św. odbędzie się różaniec fatimski dookoła kościoła. Przynieśmy
  na to wydarzenie świece.
 • Wspólnotę Miłosierdzia Bożego zapraszamy na spotkanie we wtorek po Mszy wieczornej.
 • W czwartek będziemy przeżywać uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej. Msze Św.
  w Boże Ciało będą o godz. 7.30, 9.30 i 11.00. Po Mszy Świętej, o godz. 11.00, wyruszymy w drogę, aby idąc w procesji zamanifestować swoją wiarę. Pójdziemy ulicami Kościelną, Tysiąclecia, Szorca, Wyzwolenia, Tysiąclecia, Konarzyńską
  i Kościelną. Będziemy zatrzymywać się przy 4 ołtarzach, które będą usytuowane przy szkole, przy posesjach pp. Słomińskich i Turzyńskich oraz przy pomniku
  św. Jana Pawła II. Prosimy o przygotowanie dekoracji religijnych w domach
  przy trasie procesji, a strażaków o pomoc w bezpiecznym przemarszu. Warto,
  aby podtrzymać dawne zwyczaje i liczymy, że znajdą się chętni do niesienia baldachimu, chorągwi, feretronów. Zapraszamy też do udziału poczty sztandarowe. Dziewczynki ze szkoły podstawowej oraz młodsze zapraszamy do sypania kwiatków, a chłopców do niesienia dużego różańca. Ćwiczenia tych dzieci odbędą się we wtorek, o godz. 16.00, przed kościołem. Przez cały tydzień będziemy przeżywać oktawę, podczas której odbywać się będą procesje eucharystyczne dookoła kościoła, po Mszach o godz. 17.00. Zapraszamy dzieci i starszych
  do obsługi tych codziennych procesji.
 • Nasza parafia włącza się w program Odnowy Eucharystycznej, by każdy członek naszej wspólnoty częściej mógł korzystać ze spowiedzi i umacniać się Eucharystią. Co tydzień – w każdy piątek od godz. 16.00 do wieczornej Mszy Św. – będzie
  w kościele adoracja Najśw. Sakramentu i dodatkowa okazja do spowiedzi św.
 • Przypominamy, iż każdy kościół jest miejscem szczególnego szacunku i godnego zachowania. Obowiązują również stosowne stroje, aby uczcić powagę świętego miejsca. W okresie wakacji pilnujmy się więc, aby górna odzież miała rękawy
  do łokci, a dolna miała długość do kolan. Zakazane są wszelkie stroje o charakterze plażowym lub gimnastycznym. Postarajmy się też wyłączać telefony komórkowe
  na czas obecności w kościele.
 • Zachęcamy do nabycia, ze stolika z tyłu kościoła, nowego numeru czasopisma „Pielgrzym”. Należności proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.