OGŁOSZENIA PARAFIALNE 22.05.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VII NIEDZIELA WIELKANOCNA  2022-05-22

 • W następną niedzielę przeżywać będziemy w liturgii uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 • W czwartek przypada Dzień Matki. Podziękujmy serdecznie naszym mamom za ich trud i poświęcenie, za wiele dobra, które przekazują lub przekazywały swoim dzieciom.
 • Od piątku rozpoczynamy w kościele 9-dniową Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. – w dni powszednie przed Mszą wieczorną, a w niedzielę przed Mszą o 11.00.
 • W piątek zapraszamy do kościoła na Apel Jasnogórski o godz. 21.00. Podczas niego m.in. zapoznajemy się z nauczaniem św. Jana Pawła II podczas kolejnych pielgrzymki do ojczyzny – warto przybyć na wspólne modlitwy.
 • W następną niedzielę o godz. 7.00 zapraszamy do kościoła chętnych
  do pośpiewania Godzinek ku czci Najśw. Maryi Panny.
 • Dziękujemy uczestnikom wczorajszej pielgrzymki do Nowego Wieca. W najbliższą sobotę, o godz. 6.00, wyruszy tradycyjna piesza pielgrzymka ze Starej Kiszewy
  do sanktuarium we Wielu. Długość trasy wynosi 24 km. Do udziału w niej zapraszamy chętną młodzież i dorosłych. Spotkanie organizacyjne i zapisowe będzie w kościele, w poniedziałek, po Mszy wieczornej w kościele.
 • 4 lata temu, w ramach Nowenny Kociewskiej, Matka Boża w znaku Figury Piaseckiej nawiedziła nasz dekanat zblewski. W najbliższą sobotę wierni naszego dekanatu gromadzą się w Piasecznie na wspólnym różańcu i Apelu, który będzie także transmitowany przez Radio GŁOS z Pelplina. Wyjazd będzie o godz. 19.00. Chętni mogą zgłosić się do ks. proboszcza.
 • Pielgrzymka autokarowa do Lichenia dla dzieci komunijnych i ich rodzin odbędzie się 7 czerwca. Koszt od jednej osoby to 90 zł. Są jeszcze wolne miejsca, to w tym tygodniu mogą zapisać się mogą w biurze parafialnym także inni chętni parafianie.
 • Dzisiaj, o godz. 12.00, w gminnej hali odbędzie się koncert pt. „Podaj Rękę Ukrainie”. Będzie okazja do posłuchania różnych występów muzycznych, także
  z udziałem gości z Ukrainy. W ten sposób oni także pragną wyrażać swoją wdzięczność za wsparcie otrzymywane od Polaków. Przygotowana będzie aukcja różnych produktów, a także będzie można zakupić różne słodkie przysmaki.
 • Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma „W Rodzinie”. Należność proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.