OGŁOSZENIA PARAFIALNE 17.04.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA – 2022.04.17

* W radosny dzień Zmartwychwstania Pańskiego składamy sobie radosne życzenia. Niech Zwycięski Chrystus wniesie w nasze życie osobiste, rodzinne
i społeczne wiele radości i pokoju. Niech ustaną wojny niszczące narody. Niech w naszym środowisku wszyscy odnoszą się nawzajem życzliwie, służąc sobie pomocą, niech znikną wszelkie przejawy zła, nałogów i słabości, a pojawi coraz więcej oznak twórczego zaangażowania w szerzenie dobra wokoło siebie. Niech Chrystus Zmartwychwstały nam wszystkim mocno błogosławi.

* Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy troszczyli się o głębokie przeżycie Triduum Paschalnego: ministrantom, organistom, strażakom
z jednostek z terenu parafii, Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej, harcerzom dzielnie trzymającym wartę, osobom niosącym baldachim, feretrony i chorągwie, osobom przygotowującym piękny Grób Pański i ciemnicę.

* Spod chóru  można nabrać do naczyń wodę święconą, aby służyła przez cały rok w domu, w różnych sytuacjach.

* Dziękujemy Caritasowi za zorganizowanie przedświątecznej zbiórki darów
i wszystkim ofiarodawcom.

* W II Święto Msze Święte będą w porządku niedzielnym. Ofiary złożone
w czasie tego dnia będą przeznaczone na wsparcie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

* Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Naszym przygotowaniem do tej uroczystości niech będzie codzienne odmawianie Koronki i Nowenny do Miłosierdzia Bożego w kościele – w Święta przed Mszą
o godz. 11.00, a w dni powszednie przed Mszą, o godz. 17.00. 

* Dzieci z klasy III, przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. zapraszamy na ćwiczenia do kościoła w środę, o godz. 15.30. Obecność obowiązkowa.

* Za tydzień Święta Zmartwychwstania będą obchodzić nasi prawosławni goście
z Ukrainy. Szkolne Koło Caritas, wraz z Radą Rodziców szkoły oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Turystyki organizują ciekawe wydarzenie integracyjne w gminnej hali pod hasłem „Wiosna budzi nadzieję”. Zaproszone będą osoby przebywające w Domu Wczasów Dziecięcych w Wygoninie oraz w rodzinach na terenie gminy. Przygotowane będą różne występy artystyczne, konkursy, poczęstunek. Goście otrzymają także dary, które składaliśmy podczas różnych zbiórek.

* W minionym tygodniu rozpoczęła się całościowa naprawa dachu na kościele. Trzeba dokonać odeskowania, położenia folii i przełożenia wszystkich dachówek. Prace potrwają przez 3 miesiące. Koszt wszystkich działań wynosi ponad 200 tys. zł., a jeszcze połowy nie mamy zebrane. Wszystkie kolekty w najbliższym czasie przeznaczone będą na ten cel, a można też ofiary przynosić do biura parafialnego. Polecamy tę ważną i historyczną sprawę ofiarności wszystkich.

* Od czwartku do soboty ks. proboszcz będzie przebywał z kadrą księży
z diecezji pelplińskiej na Mistrzostwach Polski Księży w piłce nożnej halowej
w Bochni k. Krakowa. Można trzymać kciuki za naszą drużynę, a wyniki śledzić na stronie futsalksieza.pl

* Za tydzień, w ostatnią niedzielę miesiąca, zapraszamy chętnych już o godz. 7.00 do kościoła na wspólny śpiew Godzinek ku Czci Matki Bożej.

* Ze stolika z tyłu kościoła można nabyć nowy numer czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym”, a należność prosimy włożyć do skarbonki św. Antoniego.

W sobotę 23.04.2022 o godz. 09:00 w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie dla uczniów klas 1 szkół ponadpodstawowych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

* W minionym tygodniu zmarła śp. Katarzyna Narloch ze Starogardu Gdańskiego, a mieszkająca dawniej w Chwarznie. Pogrzeb odbył się w środę
i została pochowana na cmentarzu przykościelnym. Dobry Jezu…