OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 13.03.2022

 • Dziękujemy za ofiary złożone podczas dzisiejszej kolekty na wsparcie
  dla przybywających do nas, przeżywających tragedię wojny, uchodźców
  z Ukrainy. Dziękujemy za dary przyniesione do kościoła, które złożyliśmy włączając się w zbiórkę Szkolnego Koła Caritas – Dzieci Dzieciom Wojny. Naszą zbiórkę parafialną wsparły też m.in.: Polski Czerwony Krzyż
  z Kościerzyny, Fundacja Małych Stópek ze Starogardu, stowarzyszenie „Można Inaczej” ze Starogardu. Zgodnie z informacjami na gminnej stronie internetowej, to można dary dalej przynosić do Gminnej Hali Sportowej. Chcemy ciągle wspierać dzieci ukraińskie, które przebywają w Domu Wczasów Dziecięcych w Wygoninie, a też prosimy o zgłaszanie zapotrzebowania na konkretną pomoc przez rodziny goszczące w swoich domach uchodźców.
 • Za tydzień przed kościołem członkowie Szkolnego Koła Caritas będą zbierać do skarbonek cele dobroczynne.
 • Dziękujemy grupie 15 kobiet za udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej
  w Starogardzie Gdańskim.
 • We wtorek, o godz. 17.00, zapraszamy na Mszę Św. w intencji o rychłą beatyfikację sługi Bożego ks. Norberta Pellowskiego, w 80 roczn. męczeńskiej śmierci.
 • W piątek, po Mszy Św. o godz. 16.30, zapraszamy na spotkanie do salki
  w plebanii chętnych młodych ze szkół średnich i starszych klas szkoły podstawowej. Będzie okazja, aby reaktywować istnienie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, które realizuje wiele ciekawych inicjatyw
  na rzecz młodych ludzi, a w naszej parafii przed laty wiele osób uczestniczyło w jego działaniach.
 • W sobotę obchodzimy w liturgii uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Jest to dzień modlitw za wszystkich mężów, ojców i synów, aby godnie wypełniali swoją misję rodzinną i społeczną. Zapraszamy wszystkich mężczyzn na Mszę Św. o godz. 17.00 w ich intencji.
 • W sobotę odbędą się w Starej Kiszewie Mistrzostwa Diecezji Ministrantów
  w szachach. Przyjadą do nas przedstawiciele wielu parafii. Początek spotkania od Mszy Św. w kościele o godz. 10.00.
 • W sobotę, o godz. 18.00, zapraszamy do plebanii na kolejne spotkanie Wspólnoty Rodzin „Jutrzenka”.
 • W następną niedzielę zapraszamy na Mszę Św. o godz. 15.00 oraz
  na spotkanie – młodzież z klas I szkół średnich, przygotowującą się
  do przyjęcia w maju sakramentu bierzmowania.
 • W sobotę rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. Wspólnota Miłosierdzia poprowadzi modlitwy w sobotę przed Mszą o godz. 17.00,
  a w następną niedzielę przed Mszą o godz. 15.00. W ten sposób przygotujemy się na przeżywanie święta Zwiastowania Pańskiego
  i podjęcie dzieła duchowej adopcji.
 • Przy bocznym ołtarzu wyłożona jest Parafialna Złota Księga Trzeźwości. Warto, aby zapisały się tam osoby, które zdecydują się w Wielkim Poście  na jakiś określony czas podjąć abstynencję, by ocalić siebie, swoją rodzinę i ojczyznę od plagi alkoholizmu.
 • Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma
  „W Rodzinie”, a należność proszę włożyć do skarbonki św. Antoniego.
 • W sobotę zmarł śp. Michał Konkol ze Starego Bukowca. Pogrzeb będzie we wtorek o godz. 11.00. Różance w kaplicy w Starym Bukowcu w sobotę, w niedzielę i w poniedziałek o godz. 18.00 oraz w kaplicy przedpogrzebowej we wtorek o godz. 10.00. Dobry Jezu …