OGŁOSZENIA PARAFIALNE 02.01.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –

II NIEDZIELA PO NARODZENIU  PAŃSKIM – 2.01.2022 –

 • W czwartek będziemy przeżywać jedno z największych świąt w roku kościelnym – Uroczystość Objawienia Pańskiego (zwaną też Świętem Trzech Króli). Jest to dzień wolny dla wszystkich. Przyjdźmy więc do kościoła w  tym dniu na Msze, które będą odprawione o godz. 7.30, 9.30, 11.00 i 12.30 w kościele parafialnym. Msza świąteczna w kaplicy w Starym Bukowcu będzie już w środę o godz. 18.30. Zachowajmy świąteczny charakter tego dnia w naszych domach. Podczas Mszy Świętych odbędzie się obrzęd poświęcenia kredy i kadzidła. Później kredą zaznaczymy drzwi naszych domów znakami K+M+B+2022, na pamiątkę mędrców ze Wschodu – Kacpra, Melchiora i Baltazara, którzy przybyli pokłonić się Chrystusowi. Kolekta z tego dnia przeznaczona będzie na misje katolickie. Po Mszach Św. będzie można zabrać poświęconą kredę białą i kolorową lub też przygotowane przez Wspólnotę Miłosierdzia ozdobne pakiety z kredą i kadzidłem. W tym dniu zorganizowany zostanie w naszej parafii po raz drugi Orszak 3 Króli. O godz. 14.00 wyruszymy z placu przed szkołą w pochodzie za orkiestrą. Zachęcamy, aby przybyło wiele dzieci i dorosłych – zachęcamy do przebrania się za postacie 3 króli, a też wszyscy dostaną na głowy specjalne korony. Właścicieli różnych zwierząt –  takich spokojnych, które mogłyby wziąć udział w przemarszu – poprosimy również
  o przybycie z nimi na miejsce zbiórki. W kościele posłuchamy koncertu orkiestry
  i sióstr Kropidłowskich. Później na placu przykościelnym odbędzie się kiermasz, a dla dzieci będzie mini-zoo. Panie ze Wspólnoty Miłosierdzia i Wspólnoty Rodzin przygotują ciasta. Wszyscy chętni też mogą przynieść upieczoną blachę ciasta –
  a zapraszamy też do współpracy np. Koła Gospodyń Wiejskich. Będzie je można zakupić, a też złożyć swój dar do skarbonek – podobnie jak podczas każdej Mszy Św. Pragniemy bowiem przez cały dzień zbierać ofiary na wsparcie dla rodziny pogorzelców z Konarzyn. Wszyscy w tym dniu możemy jak królowie złożyć swój dar dla Chrystusa – tym razem pod postacią rodziny dotkniętej tragedią. Przy żłóbku można też składać w tym tygodniu długoterminowe dary spożywcze lub przydatne
  w użytkowaniu domowym (np. nowe ręczniki, pościele, różne sprzęty).
 • Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary podczas kolekty ekonomicznej. W przyszłą niedzielę członkowie Szkolnego Koła Caritas będą zbierać ofiary do skarbonek
  na cele dobroczynne.
 • W I piątek miesiąca zapraszamy do spowiedzi od godz. 16.00 do 17.00. Po Mszy wieczornej Wspólnota Miłosierdzia zaprasza na adorację Najśw. Sakramentu.
 • W piątek przypada 8. rocznica śmierci śp. ks. proboszcza Stanisława Lenza. Zapraszamy do udziału we Mszy Św. o godz. 17.00, w intencji tego zasłużonego dla naszej wspólnoty kapłana.
 • Dzisiaj będziemy mogli złożyć przed kościołem ofiarę do skarbonki na leczenie małego Nikodema Miętkiego z parafii Niedamowo. Urodził się z chorą
  i wykrzywioną rączką, a koszt operacji wynosi ponad 400 tys. zł.
 • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Chrztu Pańskiego.
 • W czasie kolęd biuro parafialne będzie czynne tylko w ustalonych godzinach przedpołudniowych.
 • Do dnia 6 stycznia potrwa konkurs na najładniejszą dekorację świąteczną. Można zgłaszać najładniejsze wystroje.
 • W niedzielę, 23 stycznia, odbędzie się w naszej parafii KONCERT KOLĘD. Przyjadą do nas chóry, zespoły i schole z innych miejscowości, a także zachęcamy wszystkie miejscowe i z okolic grupy muzyczne do przedstawienia 3 kolęd. Szczegóły są umieszczone na plakacie w gablotce przed kościołem.
 • Informacja dla rolników. Agent ubezpieczeniowy z PZU będzie przyjmował opłaty rolne i inne w Urzędzie Gminy, od 10 do 20 stycznia, w godz. od 9.00 do 12.00.
 • Rozpoczął się czas kolęd. Dziękujemy rodzinom, które gościły już kapłanów
  w swoich domach i za składane przy tej okazji ofiary kolędowo- inwestycyjne
  na rzecz parafii – szczególnie na naprawę dachu na kościele. Przypominamy,
  iż kapłani, w związku ze stanem epidemicznym, w tym roku odwiedzą tylko te rodziny, które wcześniej zadeklarują gotowość przyjęcia kolędy pisząc smsa
  do ks. proboszcza lub wypełniając specjalną kartkę. Instrukcja szczegółowa
  i terminarz kolęd jest na stoliku pod chórem. Najlepiej zgłosić się z 2-3 dni przed wyznaczoną datą. Oczywiście, wszyscy powinni być w domu zdrowi. Ze stolika pod chórem można też zabrać kartkę z intencjami na styczeń. Są tam wyznaczone dni, kiedy zapraszamy mieszkańców różnych ulic i wiosek na Mszę Św. w intencji o błog. Boże dla tego rejonu. Szczególnie zapraszamy tych, co nie przyjmą kolędy w swoim domu. W piątek, na Mszę Św. o godz. 16.30, zapraszamy mieszkańców Starego Bukowca i Nowego Bukowca.
 • Plan kolęd na najbliższy czas:

* 2 stycznia, niedziela, godz. 13.00 – Zamek Kiszewski – przy szosie  
* 2 stycznia, niedziela, godz. 16.00 –  Zamek Kiszewski Wieś        
* 2 stycznia, niedziela, godz. 16.00 – Bożepole Wieś        

* 3 stycznia, poniedziałek, godz. 14.00 Nowy Bukowiec                                                          
* 3 stycznia, poniedziałek, godz. 14.00 – Chwarzenko Wybudowania                             

* 4 stycznia, wtorek, godz. 14.00 – Chwarzno Wybud. Kozia    

* 4 stycznia, wtorek, godz. 14.00 – Górne Maliki      * 5 stycznia, środa, godz. 14.00 – Bartoszylas Wieś                                                                                                                           

* 5 stycznia, środa, godz. 14.00 – Wygonin  

* 7 stycznia, piątek, godz. 14.00 – Stara Kiszewa – ul. Partyzantów                                                                                                                                                                                                                                          
* 8 stycznia, sobota, godz. 11.00 – Chwarzenko Wieś (przy głównej drodze)  * 8 stycznia, sobota, godz. 11.00 – Strzelki + Wyb. pod Wilcze Błota + cz. Zamku Kisz. + cz. 6 Marca                  
* 9 stycznia, niedziela, godz. 13.00 – Stara Kiszewa – ul. Tysiąclecia                          

* 9 stycznia, niedziela, godz. 16.00 – Stara Kiszewa Wybud. – Kalk                                                                                

 • W minionym tygodniu zmarła śp. Janina Dąbrowska z Bożegopola. Pogrzeb był
  w środę i została pochowana na cmentarzu przykościelnym. Dobry Jezu…