OGŁOSZENIA PARAFIALNE 12.12.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III NIEDZIELA ADWENTU – 12.12.2021

 • W czasie Adwentu możemy ożywić swoją wiarę m.in. poprzez częstsze modlitwy
  i zaangażowanie dobroczynne. Msze Roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny, odprawiane są codziennie, o godz. 7.00. W sklepach spożywczych na terenie naszej parafii wyłożone są kartony z logo Caritas, do których możemy wkładać dary spożywcze, które znajdą się w paczkach świątecznych dla biedniejszych osób. Ponadto do specjalnej skrzyni w kościele możemy przynosić dary – szczególnie kosmetyki – które otrzymają jako dar świąteczny dzieci z Domu Dziecka
  w Kościerzynie.
 • Przedświąteczna spowiedź (z udziałem większej liczby kapłanów)  będzie w Starej Kiszewie w poniedziałek, 20 grudnia.
 • Dzisiaj przed kościołem członkowie Szkolnego Koła Caritas zbierają ofiary
  do skarbonek na dożywianie dzieci w szkole i inne cele dobroczynne.
 • W środę zapraszamy członków wszystkich wspólnot i grup działających przy parafii na spotkanie opłatkowe. Chętni do udziału powinni zgłosić się do ks. proboszcza lub do liderów swoich grup do poniedziałku. Przedstawicieli tych grup zapraszamy
  na spotkanie organizacyjne do plebanii w poniedziałek o 17.30.
 • W czasie Adwentu chcemy uczcić Matkę Bożą także poprzez śpiew Godzinek. Chętni mogą przybyć do kościoła na to piękne nabożeństwo w niedzielę za tydzień
  już o godz. 7.10. W każdą ostatnią niedzielę miesiąca będziemy zapraszani o tej porze na wspólny śpiew Godzinek.
 • Przypominamy, iż organizowany jest w naszej parafii Konkurs na Najładniejszą Dekorację Świąteczną. Udekorujmy do Wigilii nasze domy i posesje różnymi światełkami, aby sympatyczniej i piękniej zrobiło się w naszych miejscowościach. Twórcy najlepszej dekoracji otrzymają od ks. proboszcza nagrodę 200 zł.
 • Dzisiaj jesteśmy zaproszeni do udziału w Kiszewskim Jarmarku Bożonarodzeniowym, który odbywa się w gminnej hali do godz. 16.00. M.in. będzie można zakupić różne upominki i dekoracje świąteczne, a także wypieki i swojskie wyroby.
 • Jeszcze można nabyć małe świece wigilijne po 8 zł. w zakrystii lub w biurze parafialnym. Poświęcone opłatki można nabywać u naszych organistów po Mszach Św. z tyłu kościoła.
 • Za tydzień strażacy ze Starej Kiszewy będą sprzedawać kalendarze na przyszły rok. Zebrane fundusze pragną przeznaczyć na zakup nowego wozu strażackiego, który będzie ratował życie wszystkim mieszkańcom. Część pieniędzy otrzymają z dotacji, ale jeszcze liczą na nasze darowizny.
 • Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma religijnego „Pielgrzym”, a należność proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.
 • W piątek zmarła śp. Irena Plutowska ze Starej Kiszewy. Pogrzeb będzie we wtorek,
  o godz. 10.30. Różańce w kaplicy przedpogrzebowej w sobotę o godz. 18.00,
  w niedzielę o godz. 16.00, w poniedziałek o godz. 17.30 oraz we wtorek o godz. 9.30. Dobry Jezu …