Ogłoszenia parafialne 12 VII

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 2020.07.12

• W poniedziałek po Mszy wieczornej odmówiony zostanie różaniec fatimski.
    Na nabożeństwo przynieśmy świece.
  • W najbliższą środę zapraszamy do kościoła Grupę Modlitwy O. Pio na Mszę Św. o godz. 16.30.
  • W czwartek, po Mszy wieczornej odbędzie się spotkanie Wspólnoty Miłosierdzia.
  • Za tydzień przeżywać będziemy w naszej parafii odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Nie będzie Mszy o godz. 11.00. Sumę odpustową o godz. 12.00 odprawi ks. Paweł Skrzyński, nasz ziomek. Prosimy o niesienie baldachimu, feretronów i chorągwi podczas procesji eucharystycznej po Sumie oraz sypanie kwiatków przez dziewczynki. W tym dniu chętne osoby będą mogły dołączyć do Bractwa Szkaplerza Świętego – do osób, które Maryję obierają za swoją przewodniczkę i noszą szkaplerz święty.
  • Dziękujemy blisko 40 paniom i dziewczętom, które brały tydzień temu w wędrówce pieszej do Płociczna. Dzisiaj zapraszamy do przeżycia ciekawego wydarzenia duchowego wszystkich panów i chłopców. Spodziewamy się,
    że liczba ich będzie jeszcze większa. Wymarsz, o godz. 13.00, sprzed kościoła. Pójdziemy pieszo 10 km do Płociczna przez Zamek Kiszewski, Chwarzno, Lipy, Kazub, Dunajki. W czasie marszu odmówimy Drogę Krzyżową. Zakończymy Mszą Św., o godz. 16.00 w kościele w Płocicznie, w intencji mężczyzn. Panowie, którzy nie pójdą, to mogą samochodami dojechać na Mszę Św., a też poprosimy panie ok. godz. 17.00, aby podjechały odebrać swoich mężczyzn po pielgrzymce.
  • Dzisiaj ważny dzień w naszej ojczyźnie – II runda wyborów prezydenckich. Każdy katolik ma obowiązek uczestniczenia w życiu społecznym, spełnijmy więc wszyscy ten obywatelski obowiązek. Warto, aby frekwencja była u nas była jeszcze większa – podobnie, jak w innych rejonach Polski.
  • Członków naszego Parafialnego Klubu Honorowych Dawców Krwi św. Jana Pawła II i inne chętne, zdrowe i pełnoletnie osoby, zapraszamy do udziału w akcji krwiodawstwa, która odbędzie się przy szpitalu
    w Kościerzynie w najbliższą sobotę, od 7.30 do 11.30. W czasie wakacji zawsze brakuje krwi, a możemy uratować życie różnym ludziom.
  • Ze stojaka pod chórem można nabyć nowe numery czasopism religijnych „Pielgrzym”, a należność złożyć do skarbonki św. Antoniego.
  • W minionym tygodniu zmarł śp. Jerzy Dawidowski ze Starej Kiszewy. Pogrzeb odbył się w środę i został pochowany na nowym cmentarzu. Dobry Jezu…