Informacja dla rodziców dzieci komunijnych

INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI KOMUNIJNYCH Z PARAFII W STAREJ KISZEWIE

W związku z kolejnym przedłużeniem czasu wolnego od zajęć szkolnych – z powodu epidemii koronawirusa – przesyłam informację, że nie odbędzie się we wcześniej ustalonym terminie (10 maja) I Komunia Św. uczniów klas III. Zgodnie z zaleceniem ks. biskupa przyjęcie sakramentu może odbywać się w parafiach, jeśli przynajmniej 10 dni wcześniej uczniowie wrócą do szkół (by jeszcze był czas na jakieś przygotowania). Jeśli dalej władze państwowe będą ograniczały możliwość zgromadzeń, to z tego powodu też proponowane terminy mogą być dalej przesuwane. Jeśli będzie ograniczona liczba osób na nabożeństwach w kościele, to możliwe jest ewent. przyjęcie dzieci na kilku Mszach Św. wskazanego dnia.
Przedstawiam więc propozycję 2 następnych terminów – ale uzależniam ten wybór od decyzji samych rodziców – być może nastąpi wtedy podział na 2 różne grupy (ale przez to może dostępność do lokali będzie łatwiejsza):

1. Niedziela, 14 czerwca – pod warunkiem, że dzieci rozpoczną edukację do 1 czerwca – chętni do skorzystania z tego terminu powinni zgłosić swoje dziecko do ks. proboszcza (tel. 600961815) do dnia 29 maja – wtedy podsumowanie przygotowań do sakramentu zamknęłoby się w tym roku szkolnym

2. Niedziela, 20 września – pozostała grupa dzieci

ks. proboszcz Andrzej Taliński