Intencje do św. papieża Jana Pawła II i oczekiwanie na relikwie

INTENCJE DO PAPIEŻA I OCZEKIWANIE NA RELIKWIE.

Dnia 18 maja, w setną rocznicę urodzin papieża, przekażemy nasze intencje spisane na kartkach. Do specjalnego pudełka z przodu kościoła można wrzucać przygotowane na kartach swoje prośby i podziękowania, by przez orędownictwo św. Jana Pawła II, przedstawione były miłosiernemu Bogu. Warto więc przychodzić do kościoła na prywatną modlitwę, bo on otwarty jest cały dzień.

W naszej parafii uczcimy też jubileusz papieski przez pozyskanie relikwii I stopnia JP II (będzie to cząstka krwi). Ksiądz proboszcz wraz z delegacją parafialną pojedzie w maju do Krakowa, gdzie otrzyma ten wielki dar z rąk ks. kardynała Stanisława Dziwisza.

Chwalcie łąki umajone. To już maj! 🙂 Nasze oczekiwanie zbliża się do celu.

Św. Jan Paweł II usilnie prosił o żywe pomniki, świadczące o pamięci o Nim, złożone z dobrych uczynków.

Staramy się pamiętać nauczanie Papieża Polaka, wzór modlitwy, służby, troski o rodziny, słabych i chorych.

Notomiast, w majowe święta, Papież przypomina nam o patriotyzmie i Matce Bożej naszej Królowej.

To już blisko 100 Lat!

Kronika życia świętego Papieża, naszego rodaka.

Gotowi na uroczyste wprowadzenie relikwii.

I miejsce gotowe na Mszę Świętą.

Ostateczne przygotowanie duchowe w wigilię 100. urodzin św. Jana Pawła II. Apel Jasnogórski przed pomnikiem. Kapłani błogosławią całej parafii.

Coroczny Festiwal Piosenki Papieskiej, w związku z epidemią, przeniesiony zostaje na październik.

Przeżyjmy jak możemy ten piękny czas.