CZAS MODLITWY W STAREJ KISZEWIE I MSZE ŚW. W MEDIACH

CZAS MODLITWY W STAREJ KISZEWIE

Relacja na żywo z niedzielnych Mszy Świętych: 9.15 oraz Gorzkie Żale i 11:00 na stronie:
https://www.facebook.com/Parafia-św-Marcina-w-Starej-Kiszewie-378264192337661/

Teksty pomocne do błogosławienia pokarmów:

JAK TRWOGA TO DO BOGA ….. a więc nadszedł czas, by tę od wieków sprawdzoną zasadę mocniej realizować – a można to czynić na różne sposoby … szczególnie warto odkryć w tym czasie piękno jednoczącej modlitwy w gronie rodzinnym – oczywiście wypełniając wszystkie wskazania sanitarne i medyczne.
Kościół w Starej Kiszewie będzie otwarty od Mszy rannej do Mszy wieczornej na indywidualną modlitwę. W dni powszednie Msze Św. o godz. 7.00 i 17.00.
Jesteśmy zachęceni, aby każdego dnia jednoczyć się na modlitwie różańcowej o godz. 20.30 – w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serca, nawrócenie, o ustanie plagi choroby, za nasze rodziny, parafię i ojczyznę. W tym czasie jeden z kapłanów będzie sam odmawiał różaniec w kościele w tych intencjach, a wszyscy łączmy się i odmawiajmy w gronie naszych rodzin.
W tej intencji ofiarujemy też nabożeństwa wielkopostne.
Po każdej niedzielnej Mszy Św. zaśpiewamy suplikacje.
W tym trudnym czasie bądźmy solidarni szczególnie z osobami starszymi, samotnymi. Odwiedzajmy ich i pytajmy w czym można pomóc, może zrobić im jakieś zakupy. Można też zadzwonić do
ks. proboszcza i z członkami Caritas oraz innych grup przyparafialnych będziemy starać się udzielić pomocy.
W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego na Msze Św. do kościoła może być wpuszczonych tylko do 5 osób. Pierwszeństwo ma rodzina, która zamówiła intencję. Osoby, które nie zmieszczą się do świątyni mogą także przeżywać Eucharystię w kaplicy przedpogrzebowej, na zewnątrz i słuchać przez głośniki kościelne, a Komunię przyjąć po zakończeniu.
Komunię Św. można otrzymywać na rękę, przy przekazywaniu znaku pokoju skłaniamy ku sobie głowy.

TO SZCZEGÓLNY CZAS PRÓBY DLA CAŁEGO SPOŁECZEŃSTWA … CZAS WIĘKSZEJ INTEGRACJI Z BOGIEM I LUDZI POMIĘDZY SOBĄ …. I WTEDY WSZYSCY BĘDZIEMY ZWYCIĘZCAMI!

MSZE ŚW. W TELEWIZJI, W RADIU, W INTERNECIE
W związku z zagrożeniem koronawirusem Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski wystosowała w czwartek komunikat, w którym rekomenduje biskupom diecezjalnym udzielenie dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we mszy do 29 marca 2020 roku. Dotyczy to wiernych, którzy są w podeszłym wieku, z objawami infekcji, dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę oraz osobom, które „czują obawę przed zarażeniem”. W komunikacie zaznaczono też: „Zachęcamy też do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe”. Tym bardziej zalecany taki wirtualny udział we Mszy Św., po wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego i ograniczeniu liczby wiernych w kościołach na Mszy Św. do 50 osób.

niedziele:
TVP1:godz. 7.00 (z Bazyliki Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach)
Polsat News:godz. 9:00 (ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie)
Polsat Rodzina:godz. 10.30 (Msza Św. dla dzieci ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie).
TVP Polonia: godz. 13.00 (z kościoła pw. św. Joachima w Sosnowcu) oraz o 12.00 – Anioł Pański.
Radio – Program 1:godz. 9.00 (z Bazyliki św. Krzyża w Warszawie) oraz o godz. 19.00.
ONET i TVN 24: godz. 11.00 (z kościoła seminaryjnego w Warszawie)
WP Pilot: godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00, 19.00 (z Bazyliki Archikatedralnej w Warszawie)