Mistrzostwa Diecezji Pelplińskiej w Biegach Przełajowych 19 X

W sobotę zostały zorganizowane u nas Mistrzostwa Diecezji Pelplińskiej w Biegach Przełajowych.

Dzieci i młodzież pobiegły dystanse od 300m do 2500m w różnych kategoriach wiekowych. Przybyli przedstawiciele ponad kilkunastu szkół i parafii, i od nas wielu było uczestników zawodów.

Przygotowano wiele pucharów i nagród.

O 9.00 została odprawiona Msza w intencji sportowców. A na stadionie: Ks. Proboszcz z Olimpijczykami

Zmagania sportowe rozpoczęły się o godz. 10.00 na trasie wytyczonej dookoła boiska piłkarskiego.

Zobacz galerię wszystkich nagrodzonych.

Serdeczne podziękowania:

Parafialnemu Klubowi Sportowemu „Virtus”

Gminie Stara Kiszewa za współorganizację.

Zespołowi Kształcenia i Wychowania im. Jana Pawła II w Starej Kiszewie. Dyrektorowi, Nauczycielom i Szkolnemu Kołu Caritas za czuwanie nad nakarmieniem wszystkich uczestników i udział w organizacji.

Firmie Energa za oprawę i wsparcie.

Przedstawicielom Ludowych Zespołów Sportowych.

Wszystkim uczestnikom i kibicom.

Do zobaczenia za rok.

UCZESTNICY I WYNIKI KONKURENCJI:

Na to wydarzenie przybyło do Starej Kiszewy ponad 200 przedstawicieli różnych parafii. Reprezentowali oni parafie: Stara Kiszewa, Gniew, Swarożyn, Skórcz, Skorzewo, Barłożno, Czarnylas, Kołczygłowy, Jabłowo, Dąbrówka, Lubichowo, Liniewo, Pogódki, Lubiszewo, Stare Polaszki, Kościerzyna (Zmartwychwstania Pańskiego). Zawody odbyły się na trasie wyznaczonej obok dużego boiska piłkarskiego.
W poszczególnych kategoriach najlepsze miejsca zdobywali:

Dziewczęta z klas I-III szkół podstawowych (trasa 300 m):
1. Nadia Piekarska – Stara Kiszewa
2. Eugenia Sosnowska – Stara Kiszewa
3. Antonina Bławat – Stara Kiszewa

Chłopcy z klas I-III (trasa 300 m):
1. Kamil Wenta – Stara Kiszewa
2. Maksymilian Koliński – Stara Kiszewa
3. Fabian Popowski – Stara Kiszewa

Dziewczęta z klas IV-VI (trasa 600 m):
1. Kinga Wylęgły – Jabłowo
2. Maja Kobus – Czarnylas
3. Maja Rozgonska – Stara Kiszewa

Chłopcy z klas IV-VI (trasa 600 m):
1. Jakub Strzałba – Kołczygłowy
2. Kacper Liskowski – Skorzewo
3. Karol Góra – Kołczygłowy

Dziewczęta (klasy VII, VIII i I średnia – trasa 1,5 km):
1. Agata Kobus – Czarnylas
2. Julita Troka – Kościerzyna (Zmartwychwstania Pańskiego)
3. Wiktoria Lubecka – Skorzewo

Chłopcy (klasy VII, VIII i I średnia – trasa 1,8 km)
1. Szymon Bielaszewski – Lubichowo
2. Karol Makiła – Dąbrówka
3. Maciej Dorawa – Stara Kiszewa

Dziewczęta (szkoły średnie – kl. II, III, IV):
1. Janina Bielecka – Gniew
2. Karolina Malinowska – Gniew
3. Kinga Troka – Kościerzyna (Zmartwychwstania Pańskiego)

Chłopcy (szkoły średnie – kl. II, III, IV):
1. Jakub Struniawski – Kołczygłowy
2. Maciej Rozgoński – Stara Kiszewa
3. Jakub Ciesielski – Skórcz

Z silną grupą ze Skorzewa przyjechali m.in. trener Leszek Zblewski (wielokrotny mistrz Polski w biegu na 1500 m, reprezentant Polski) oraz Daniel Pek (dwukrotny srebrny medalista Igrzysk Paraolimpijskich w biegu na 1500 m z Londynu 2012 oraz Rio de Janeiro 2016).
Zdobywcy czołowych miejsc otrzymali pamiątkowe puchary i nagrody, a dla wszystkich uczestników przygotowany został także obiad i napoje.
Z pewnością były to bardzo ciekawe zawody, podczas których uczestnicy mogli zaprezentować swoje sportowe umiejętności, nauczyć się zdrowo i trzeźwo spędzać czas, zaprzyjaźnić się z rówieśnikami z innych zakątków diecezji.
Było to możliwe dzięki finansowym dotacjom z instytucji współorganizujących: Urzędu Gminy w Starej Kiszewie, Parafii pw. św. Marcina ze Starej Kiszewy, firmy ENERGA oraz ofiarnej i wolontariackiej pracy miejscowych członków Klubu Parafialnego VIRTUS ze Starej Kiszewy, nauczycieli, strażaków i członków Szkolnego Koła Caritas. Nad całością czuwał ks. proboszcz Andrzej Taliński – diecezjalny duszpasterz sportowców i prezes klubu parafialnego.