Polska pod Krzyżem w Starej Kiszewie 14 IX

W sobotę w liturgii Kościoła przeżywaliśmy Święto Podwyższenia Krzyża Św. W tym dniu w całej Polsce odbyła się  akcja „POLSKA POD KRZYŻEM”.

We Włocławku, przy krzyżu stojącym niedaleko miejsca męczeńskiej śmierci błog. ks. Jerzego Popiełuszki, zebrało się tysiące ludzi. Podobnie też w wielu polskich parafiach. To ważne wydarzenie. W ostatnim bowiem czasie wzmogły się w naszej ojczyźnie ataki na Kościół ze strony antychrześcijańskich i liberalnych środowisk. Poniża się wartości i symbole cenne dla ludzi wierzących. Zło się coraz bardziej panoszy. Niektórzy np. pragną zdjąć szczególny symbol jakim jest krzyż na Giewoncie. A przecież właśnie stamtąd wołał św. Jana Paweł II do rodaków: „Umiłowani bracia i siostry, nie wstydźcie się krzyża. Starajcie się na co dzień podejmować krzyż i odpowiadać na miłość Chrystusa. Brońcie krzyża, nie pozwólcie, aby Imię Boże było obrażane w waszych sercach, w życiu społecznym czy rodzinnym. Dziękujmy Bożej Opatrzności za to, że krzyż powrócił do szkół, urzędów publicznych, szpitali. Niech on tam pozostanie! Niech przypomina o naszej chrześcijańskiej godności i narodowej tożsamości, o tym, kim jesteśmy i dokąd zmierzamy, i gdzie są nasze korzenie. Niech przypomina nam o miłości Boga do człowieka, która w krzyżu znalazła swój najgłębszy wyraz.”. Dla nas krzyż jest znakiem zwycięstwa, dlatego chcemy zgromadzić się licznie także w naszej parafii – by wyznać naszą wiarę, by przez modlitwę walczyć w obronie wiary w naszym narodzie.

Przynieśliśmy na to wydarzenie swoje małe krzyże. Czuwanie modlitewne rozpoczęliśmy w sobotę od Mszy Św. o godz. 17.00, była też okazja do spowiedzi, adoracji Najśw. Sakramentu, odprawiliśmy Drogę Krzyżową.

Pomodliliśmy się przy naszym krzyżu misyjnym i zakończylismy Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali to piękne czuwanie i uczestniczyli wytrwale do samego końca.